Magas vérnyomás ellen jóga

A szívinfarktus utáni rehabilitáció időszakában, gyógyszerek kiegészítésére használt jógagyakorlatok, jelentősen fokozták a tabletták vérnyomáscsökkentő hatását. A jógázás vérnyomáscsökkentő tulajdonsága fiatal, egészséges indiai embereken már régóta ismert.

Olvass tovább
Súlyfelesleg ellen jóga

Aki azt hiszi, hogy a súlyfelesleg jógával nem orvosolható, az téved. A jógának számos pozitív élettani hatása van, az aktív sportolókra ugyan úgy, mint a rendszeresen nem mozgó jógizókra. A jóga átmozgatja a beállt izmokat, ízületeket, feltölt, energizál.

Olvass tovább
A jóga életfelfogás, tudatosság, életmód

A jóga  nem pusztán az ászanák gyakorlásából él. A jógázóknál kialakul egy életszemlélet, ami meghatározza azt a módot, ahogy élnek, gondolkodnak, a világ dolgaihoz viszonyulnak. Mit jelent valójában jóginak lenni?

Olvass tovább
Belső térd sérülése

Bármennyire is szeretnél csatlakozni derűsen meditáló társaidhoz, ha nehézségeid vannak a padmászanával (lótuszüléssel),  eszedbe ne jusson beleerőltetni a pózba a lábaid. Ugyanis ha netán mégis ezen az úton indulsz el, könnyen megtörténhet, hogy egy fájó kattanás után a térdedben, és nem a lótusz áldott földjére, hanem a sokéves fájdalom és korlátozott mozgás zsákutcájába kerülsz.

Olvass tovább
A jóga anatómiája, pszichológiája

Normális tudatállapotban az elme három fő funkciót tölt be. Az „alacsonyabb értelem” (manasz) az a rész, amely legközvetlenebb kapcsolatban áll az érzékszerveken keresztül beérkező adatokkal. Összegyűjti az érzékelési adatokat, mind az öt érzékelésből és mozgásos reakciókkal koordinálja őket. Felveszi az észleléseket, és pillanatról pillanatra változik. Mivel rengeteg külső behatás éri, az alsóbb értelmet folyamatosan elárasztják az adatok.

Olvass tovább
Erősítsd jógával a csípődet

Fontos, hogy erősítsd a tested izmait. Így lesz szép karcsú a derekad, formás, feszes a csípőd. Sőt, a jógának köszönhetően a hátad alsó része miatt sem kell aggódnod! Az alábbi gyakorlatokkal szépen formálhatod, erősítheted a csípődet, tökéletes kiegészítő lehet, ha éppen fogyni kívánsz, és a jól megválasztott étrend és kardio mellé beiktatod. Ha pedig egyszerűen csak erősíteni szeretnéd a csípőd, akkor is végezd bátran, és kitartással a gyakorlatokat.

Olvass tovább
Calisthenics edzés

A Calisthenics tulajdonképpen testsúllyal végzett tornagyakorlatok rendszerét jelöli. Az olyan gyakorlatokkal, mint a fekvőtámasz, felülés, lábemelés, húzódzkodás, guggolás, hátsó híd, már mindenki találkozott élete folyamán valahol. A Calisthenics gyakorlatok gimnasztika néven ma is részei az iskolai oktatáson belül a testnevelő óráknak, és szinte az összes olyan sportban használják kiegészítő edzésként, ahol fontos a jó kondíció (ez a sportok minimum 90%-a). Természetesen az alapvető gyakorlatokon kívül a variációk számának -az anatómián kívül- egyedül az emberi fantázia szab határt.

Olvass tovább
Jóga: fájdalmas boldogság?

Megannyi ember él a múltban, vagy a jövőben, hogy elkerülje a jelen megtapasztalását, gyakran azért, mert a jelen fájdalmas, vagy mert nehéz azt elviselni. A jóga órákon sok tanuló azt gondolja, hogy nekik „fogcsikorgatva kell szenvedniük”, amíg a tanár azt nem mondja nekik, hogy kijöhetnek az ászanából.  Ez a jóga úgy néz ki, mint egy tornagyakorlat és ez rossz hozzáállás. A fájdalom olyan, mint egy tanár, mert az élet tele van fájdalommal. Csupán az erőfeszítésben van tudás.

Olvass tovább